↑ Powrót do Chata

Reaktywuj HBT

Druhny i Druhowie, Koleżanki i Koledzy, Szanowni Państwo!

Pożar, który w nocy 8 lutego 2015 r. strawił naszą Chatę na Sokołówce, był wielkim ciosem dla wszystkich pokoleń środowiska Pomarańczarni. Niemniej nie poddajemy się i postanowiliśmy reaktywować Harcerską Bazę Turystyczną tak szybko, jak to możliwe!

W pierwszej kolejności weźmiemy pod uwagę możliwość odbudowy Chaty w dotychczasowym miejscu, na oryginalnych fundamentach. Niestety, możliwość realizacji takiego celu nie będzie zależała tylko od nas.  Nie możemy więc wykluczyć, że pomimo naszego sentymentu do Chaty w jej starym miejscu, w przyszłości Rada Fundacji i Komenda Szczepu podejmą trudną decyzję o innym sposobie reaktywacji Sokołówki – zakupie lub budowie innej chaty, najchętniej zlokalizowanej w Kotlinie Kłodzkiej, możliwie blisko Przełęczy Sokołowskiej i Polanicy-Zdrój.

Kochaliśmy Sokołówkę za jej wyjątkowy klimat, gdzie kwitnie przyjaźń i fascynacja górami! Ten klimat chcemy przywrócić w nowej Chacie, tak by stała się drugim domem dla naszego środowiska – Harcerek i Harcerzy wszystkich pokoleń Pomarańczarni, ich Rodzin i Przyjaciół.

Powstała strona dzięki, której mamy nadzieję reaktywować HBT  Dostępna jest pod tym adresem http://chata.pomaranczarnia.org/

Wskrzeszenie Sokołówki będzie wielkim zwycięstwem całego środowiska Pomarańczarni! Bez Was się to nie uda!