↑ Powrót do Szczep

Komenda

pwd. Jadwiga Pisarska HR – Komendantka Szczepu

W gimnazjum wstąpiłam do “Jutrzenki”, skąd przeszłam do “Nowiu” a następnie do “Bindugi”. Tutaj zdobyłam dzięki Jurkowi Wardęskiemu i Antkowi Morawskiemu doświadczenie na polskich i zagranicznych obozach wędrownych i stacjonarnych, w zimowych wędrówkach narciarskich, a nawet morskich rejsach. Prowadzę drużynę od 4 lat.
W pracy instruktorskiej na polu Szczepu najważniejsze są dla mnie dbanie o pamięć o bohaterach “Pomarańczarni” i zacieśnianie współpracy z Liceum Batorego.Studiuję na SGH, gdzie najbardziej interesują mnie tematy innowacyjnej gospodarki i zrównoważonego rozwoju. Zawodowo jestem związana z organizatorami “Zwolnionych z Teorii” – ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych dla licealistów i studentów.
phm. Natalia Byczkowska HR - Pierwszy Z-ca Komendanta Szczepu
Pierwsze harcerskie kroki stawiałam w Szczepie 44 MDHiZ, potem dołączyłam do 265 WDW-ek „Czarnohora”, skąd trafiłam do 23 WDH-ek „Skała”, pod skrzydła Doroty Kapuścińskiej. Przejęłam drużynę w 2013 roku, z kolei w 2016 roku przekazałam granatowy sznur pwd. Agacie Wrzosek HR. Od 2016 roku jestem na funkcji wicehufcowej „Przystani” oraz Zastępcy Komendanta Szczepu.
W 2017 roku byłam komendantką obozu Pomarańczarni nad jez. Wielkim Zielonym. Działam w szczepowej kapitule stopnia samarytanki, jestem przewodniczącą hufcowej kapituły stopnia wędrowniczki. Od 2018 roku dołączyłam do Kapituły Stopnia Harcerki Rzeczypospolitej „Róża Wiatrów”. Studiuję biotechnologię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuję w obszarze związanym z edukacją.
foto na strone

 phm. Emilia Białobrzeska HR – Drugi Z-ca Komendanta Szczepu
Swoją harcerską przygodę rozpoczęłam w 2006 roku, kiedy to wstąpiłam w szeregi „Centurii” na warszawskim Powiślu. Przez 4 lata prowadziłam 23 WDH-ek „Turnia” im. Dobrosławy Miodowicz-Wolf, której dowodzenie przekazałam w ręce Marty Szwejk w 2018 roku. Wspomagałam też reaktywację 23 WDH-ek „Przełęcz”, na czele której stanęła Marta Cegiełka. Obecnie jestem v-ce hufcową WHH-ek „Gród” oraz działam w zespole ds. organizacji w Mazowieckiej Chorągwi Harcerek.
W „Pomarańczarni” działam jako członek komendy i tworzę Ekipę Magazyniera, czyli zespół ds. wychowania gospodarczego w szczepie.Od 2016 roku studiuję na warszawskim MISH-u psychologię i socjologię. W tym roku natomiast sprawdzam swoje siły na tym samym kierunku, ale 300 km dalej i na Uniwersytecie Jagiellońskim. W przyszłości marzę o zdobyciu Machu Picchu, objęcia funkcji RPD i założeniu własnej fundacji
P1000585
 phm. Aleksandra Wierzbicka HR – Trzeci Z-ca Komendanta Szczepu
Jestem w Pomarańczarni od 2006 roku kiedy to przyszłam jako nieświadoma 4-klasistka na zbiórkę 23 Warszawskiej Drużyny Harcerek „Turnia”. Od tego czasu nie opuściłam ani jednego zimowiska, czy obozu tej drużyny, pełniąc początkowo funkcję zastępowej, a potem przybocznej. Od 2013 roku swoją drogę instruktorką i wychowawczą związałam z zuchmistrzostwem.
Byłam drużynową 23 Warszawskiej Gromady Zuchenek „Mleczna Droga”, której prowadzenie uznaję za swój największy zaszczyt i sukces. Aktualnie pełnie funkcję hufcowej Warszawskiego Hufca Harcerek „Gród”. W 2018 roku byłam komendantką zimowiska Szczepu w Chęcinach. Z działań naszego środowiska, najbardziej lubię te wielopłaszczyznowe, dlatego wraz z druhną Hanią Maciejewską podjęłam się w tym roku organizacji Bazy Szczepu na 48 Rajdzie Arsenał.
W czasie wolnym studiuje Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, gram w Teatrze Baza i pracuję tam gdzie mnie potrzebują. Bo w końcu „nie czas żałować róż kiedy płoną lasy”.

13872923_725707537567099_8087758383779304573_n