Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa

Nazwa patrolu

Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa

Liczba zaangażowanych osób

7

Data wykonania

2/15/2016 0:00:00 (CET)

Komu pomogliście

Uczniowie

Dlaczego wybraliście tę osobę / grupę?

Długo szukaliśmy grupy która pomocy bardzo potrzebuje i jej nie otrzymuje, i z którą mamy do czynienia na co dzień. Doszliśmy do wniosku, że najwięcej pomocy potrzebują właśnie nasi harcerze i my sami, oraz nasi przyjaciele. W końcu zbliża się sezon na matury, testy gimnazjalne, nawet testy szóstoklasisty wiążą się z wielką presją. Dlatego zaczęliśmy udzielać korepetycji. Każdy z nas jest dobry w jakiejś dziedzinie, a pomoc innym nic nas nie kosztuje. Zaangażowaliśmy też cały nasz Szczep, i mamy zamiar kontynuować akcję do końca roku szkolnego i dłużej- dopóki będzie taka potrzeba.

Czego dowiedzieliście się o innych ludziach przygotowując służbę?

Poznaliśmy słabości i mocne strony swoje, naszych harcerzy, osób które uczęszczają do szkół w których odbywają się nasze zbiórki. Dowiedzieliśmy się też dużo o dorosłych i nauczycielach- niektóre osoby którym pomogliśmy my nie otrzymały żadnej pomocy ze strony szkoły, rodziców wychowawców. Doszliśmy także do wniosku, że nie ma ludzi „głupich” czy „mało zdolnych”- najczęściej brak po prostu kogoś kto dobrze wytłumaczy im materiał, przedstawi temat w sposób interesujący.

Jakie cele postawiliście przed sobą?

Celem było wsparcie, poprawa samooceny i wiary we własne możliwości, poprawa ocen, pomoc w zdaniu przedmiotów czy zaliczeniu sesji.

Opiszcie przebieg Waszego działania, oceńcie realizację celów.

Od początku roku dowiadywaliśmy się o potrzebach młodych ludzi, słuchaliśmy ich historii związanych ze szkołą i stresami. W połowie stycznia zaczęliśmy aktywnie pomagać- umawialiśmy się na wspólną naukę lub pomoc w nauce z indywidualnymi osobami. Pod koniec semestru okazało się, że te parę godzin było bardzo istotne- na przykład jednej z dziewcząt udało się zaliczyć 4 przedmioty z których wcześniej proponowano jej ocenę niedostateczną. Postanowiliśmy więc, że będziemy kontynuować w drugim semestrze.
Uważamy, że zrealizowaliśmy swoje cele, jednak by można było mówić o pełnym sukcesie musimy dalej pomagać, przynajmniej do końca roku szkolnego.

Odnośniki do artykułów, zdjęć lub filmów

http://szczepgniazdo.tumblr.com/post/139801720260/ca%C5%82y-czas-dostajemy-zdj%C4%99cia-dokumentuj%C4%85ce-akcj%C4%99
http://szczepgniazdo.tumblr.com/post/139802290610/masz-problemy-z-nauk%C4%85
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=546568062171437&id=364644980363747